Ameliyatsız Yöntemler

Hyalüronik asit normalde ciltte bulunan bir yapıdır. Hyalüronik asit içerikli dolgular, alerji problemi yaratmayan ürünlerdir. Enjekte edildiği bölgeye göre kalıcılık süresi değişmektedir.

Nerelere Dolgu Enjeksiyonu Yapılabilir?
• Dudak ve burun arasında uzanan oluğa,
• Kaş arasındaki kaş çatma çizgisine,
• Göz çevresindeki kaz ayaklarına,
• Dudak kenarındaki çizgilere,
• Dudak kontürü ve hacimlendirilmesinde,
• Yanak ve çene hacimlendirilmesinde,
• Herhangi bir sebepten doku kaybı olan bölgelere yapılabilir.


Uygulama Öncesi
Ön hazırlık olarak uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi uygulanır.


Uygulama
Kırışıklığın derinliğine göre seçilecek olan dolgu maddesi, bölgeye doğrudan enjekte edilir.


Mezoterapi uygulaması ilk kez Fransa’da 1952 yılında Dr. Pistor tarafından geliştirilmiş ve 50 yıldan fazla süredir Avrupa ülkelerinde yaygın olarak uygulanmaktadır. Az miktardaki ilacın problemli bölgelere doğrudan verilmesi işlemidir. Böylece yan etki de en aza indirgenmektedir. İhtiyaca yönelik özel kokteyller hazırlanır ve direkt cilt içine verilir. Kullanılan krem veya başka kozmetik ürünler mezoterapi gibi direkt cilt içine emilemez.

Kullanıldığı Alanlar
• Bölgesel yağlanma
• Selülit
• Saç Dökülmesi
• Cilt gençleştirme

İşlem Aralıkları
İlk 1 ay haftada 1, sonraki 2 ay 2 haftada 1 daha sonra ihtiyaca göre 2-3 ay ayda 1 uygulama yapılır.
Mezoterapi bölgesel olan sorunlara yönelik problemli bölgelerin, daha diri ve güzel görünmesi için uygulanan bir tedavi sistemidir. Sorunlu bölgelere uygulanan mezoterapide yararlı olan vitamin ve mineral karışımları mikro incelikteki iğne uçlarıyla ya da vücudun problemli bölgesindeki herhangi bir yere uygulanabilir. Bu yararlı formül uygulandıktan sonra zamanla yüzde daha sağlıklı bir görünüm daha gergin bir yapı görülür. Bunu korumak için ise 6 ay ila bir yıl mezoterapi seanslarına devam edilmelidir. Mezoterapide ilacın yalnızca problemli bölgeye verilmesi, etkinliği arttırırken yan etkilerini de en aza indirgemiş olur. Selülit konusunda en etkin tedavilerden biri mezoterapidir.
Selülit mezoterapisi ile derinin orta katmanına ilaçlar enjekte edilir. Çok ince uçlu iğneler sayesinde yan etkisi olmayan ilaçlar hedef bölgeye gönderilir. Kılcal damarlar sayesinde bu ilaçlar selülitli bölgede direkt etki yaratır. Bu sayede dokularda oluşmuş ödemi çözer, kan toplanmalarını önler, bozulmuş lenf ve kan dolaşımını düzenler. Hücreler uyarılarak yağların yakılması ve parçalanması sağlanır. Kan dolaşımındaki artış sayesinde de yağ artıkları kolayca atılır.
Saçlı deri mezoterapisi; saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışlarını aktif hâle getirmek için belli periyotlarla saçlı deriye uygulanabilir bir tedavi şeklidir.

Cildiniz sağlıklı görünmenizi sağlar ama yoğun hayat temposu nedeniyle ilk ihmal edilecekler sırasındadır. Ayrıca yanlış ve gereksiz ürün kullanımı da cildin hasarlanmasına neden olur.  Güneş, sigara, stres, soğuk ve sıcak hava, bilgisayardan yansıyan ışık ve tüm aydınlatıcı cihazlar cildinize zarar verir. Otuzlu yaşlara doğru ciltte bazı bozukluklar başlar ve kırklı yaşlarda kırışıklık, leke ve sarkmalar belirginleşir. Cilt tipine uygun profesyonel bakımlar ciltteki ölü derileri kaldırır, cildin hava almasını sağlar ve cildin nem dengesini korur.

Cildiniz sağlıklı görünmenizi sağlar ama yoğun hayat temposu nedeniyle ilk ihmal edilecekler sırasındadır. Ayrıca yanlış ve gereksiz ürün kullanımı da cildin hasarlanmasına neden olur.  Güneş, sigara, stres, soğuk ve sıcak hava, bilgisayardan yansıyan ışık ve tüm aydınlatıcı cihazlar cildinize zarar verir. Otuzlu yaşlara doğru ciltte bazı bozukluklar başlar ve kırklı yaşlarda kırışıklık, leke ve sarkmalar belirginleşir. Cilt tipine uygun profesyonel bakımlar ciltteki ölü derileri kaldırır, cildin hava almasını sağlar ve cildin nem dengesini korur.

Kimyasal peeling ile leke, kırışık ve sivilce izleri giderilmeye çalışılır. Cildin ihtiyacına göre yüzeysel ve daha derin çalışılır.

Fraksiyonel lazer ışınları ile derinin belli bölgelerinin buharlaşması sağlanarak derinin en üst tabakası soyulur. Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir.

Kullanıldığı Alanlar
• Cilt sıkılaştırma,
• Cilt elastikiyetini arttırma, 
• Cilt yenileme, 
• Güneş lekelerinin tedavisinde,
• Gözeneklerin küçültülmesinde,
• Akne ve yara izlerinin tedavisinde,
• Deri çatlaklarında ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılır.

İstenmeyen kıllardan kurtulmanın en sağlıklı yolu lazer epilasyondur.

Kliniğimizde Amerika’da güvenirlik açısından ödül alan Cynosure Apogee Elite lazer kullanılır.

Alexandrite lazer koyu renk kıl ve açık renk ciltte, Nd-Yag ise daha koyu renkli ciltlerde ve daha ince kıllarda etkilidir.

Lazer epilasyonda soğutucu ile işlem yapıldığı için acı hissetmezsiniz.

Lazer tek bir dalga boyunda ışık üretir. Epilasyonda lazer ışını cilde zarar vermeden kıl köküne ulaşır ve yüksek ısı ile kıl köküne hasar verir. Koyu renkli ve kalın kıllar lazer ışığından daha çok etkilendiği için daha hızlı azalırlar. Ayrıca beyaz cilt lazer ışığından daha az etkilenir ve yan etki pek görülmez. Her lazer seans sonrası kıllar daha zayıf ve azalarak çıkar. Kılların anajen, katojen ve telojen büyüme evreleri vardır. Bu nedenle tek bir seansta tüm kıllar yok olamaz. Ortalama 4-6 seans uygulama gerekir. Yüz kıllarında 6-8 seans aralığında uzayabilir. Vücutta seans aralıkları ortalama 8 hafta iken yüzde 4 haftadır.

Plateletten zengin plazma 1970’lerden beri tıpta yara iyileştirmesini hızlandırma amaçlı kullanılan kan ürünüdür. PRP, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) tarafından onaylanmıştır. İlk başlarda spor yaralanmalarında kullanılan PRP’den son zamanlarda güzellik amaçlı da yararlanılmaktadır.

Hazırlaması
Antikoagülan içeren özel kan tüpüne 30 cc koldan kanınız alınıyor ve santrifüj cihazında kırmızı kan hücrelerinizden plateletleri ayırıyoruz. Normalde µl’de 200.000 kadar olan plateletler bu yöntemle 5 katına ulaşıyor. Bunu da DNA aktivatörü ile beraber uygulayarak plateletlerin canlı kalmasını sağlıyoruz. Plateletler büyüme faktörleri salgılıyor ve vücudumuzda yaşlanmayla oluşan hasarları azaltmaya ve iyileştirmeye çalışıyor.

Elde Edilen Sonuçlar
Yüz için uygulama sonucu tazelenmiş bir cilt elde ediliyor. Çevrenizdeki kişiler çok daha iyi ve güzel göründüğünüzü mutlaka farkedecektir. PRP doğal bir anti-aging yöntemidir ve uygulama sonrası aylarda etkisi daha da belirgin olur. Cilt dokusu zamanla onarımla güzelleşir. Leke, çizgi, solgunluk, göz altı morlukları ve sarkma için kullanılabilir.

Angel Lift (Melek Yüz)
Fraksiyonel lazer sonrası PRP uygulamasıdır. Lazer ile derin cilt tabakalarında yeni kolajen oluşturarak akne skari, kırışık ve ince çizgileri azaltır, yüzeysel tabakalarda ise lekeleri geçirir. Lazer ve PRP iyi bir ikilidir. Lazer, kolajen oluşumunu uyarırken PRP hasarların doğal yöntemle iyileşmesini sağlar. Ancak PRP ve lazer sonrası yüzünüz aynen doğal haliyle ve daha gençleşmiş şekilde kalır.